8 Temmuz 2015 Çarşamba

İzmir Mayıs Ayında Bir Başka

Herkese bir tatil öncesi Merhaba!


Uzun zamandır yazmaya ara vermiştim. Tatilden önce aklımda kalan tamamlamadığım yazıyı kaleme dökmeye karar verdim.
Mayıs’ta İzmir Bir Başka…
1 Mayıs tatil olmasını fırsat bilerek aylar öncesinden İzmir’e uçak biletimi almıştım. 30 Nisan Perşembe akşamı yola çıkarak soluğu havaalanında aldım. Tatil olmasına rağmen yollar oldukça boştu zira ben, Beşiktaş üzerinden Taksim/Havaş’a binerek 1 saatte Havaalanındaydım. Uçak uçuş iznini almak için 8. sırada olunca biraz geç havalandı ama tam vaktinde İzmir’deydi. İzmir’e  her gittiğimde kendimi ait olduğum yerde hissederim. Çocukluğumun Antalya ve İzmir hattı üzerinde geçmiş olmasından dolayı kurduğum bu bağ…  
Beni karşılamaya gelen arkadaşımla Bornova/ Küçük Park’a geçtik, İzmir’in öğrenci açısından zengin olan bu semti hoş mekânlarla dolu.


1 Mayıs’ta Özdere uçurtma şenliğine gitme kararı aldık. Yola çıktık,  Özdere’nin girişinde bulunan bir kafede serpme kahvaltı yaptık. 
İnanılmaz Rüzgarlı bir tepeydi çaylarımızın soğuması saniyeleri almıyordu.
Kahvaltı sonrası Özdere uçurtma şenliği alanına geçtik. sahilde denize karşı uçurtmalar rüzgarla dans ediyorlardı.
Gökyüzünde harika bir görüntü vardı. Hemen bir uçurtma bulduk ve uçurmaya başladık.
Çocuk olanın verdiği coşkuyla zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.

Daha sonra akşam yemeği için Urla’daydık. Urla’nın mezeleri ve lezzetli balıklarıyla karnımızı doyurduktan sonra yola çıktık.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…Daha sonraki günlerde arkadaşlarımla buluşup kimi zaman inciraltında balık/çay eşliğinde kitabımı okuyarak günleri geçirdim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder