25 Ocak 2016 Pazartesi

Kışlık Filmlerden Bir Demet


Son zamanlarda izlediğim iz bırakan ya da iz bırakamayan filmleri yazmak istediğimde ilk aklıma iz bırakanlar geldi.
Dressmaker- Düşlerin Terzisi
Dressmaker’i izlediğim yakın zaman olmaması rağmen ilk aklıma gelen filmlerden oldu.
Bu yüzden bu filmi iz bırakan filmler sıralamasına ilk sıradan giriş yaptırıyorum.
İstinyePark Maximum sinema salonunda izlediğim bu filmde Kate Winslet oyunculuğu beni filmin başından sonuna kadar efsunladı. Onun yanı sıra filmin masalsı tadı hala damağımda.
Joy
Bu filmi Akasya Acıbadem’de  izledim. Kadınların başarı öyküleri ve hikayeleri her zaman ilgimi çekmiştir. Bu filmde o filmlerden bir diğeri eğlenceli ve Pazar günü için keyifli bir filmdi. Başrölünde Jennifer Lawrence yer aldığı ve Robert de Niro'yu da gördüğümüz bu film orta derecede iz bıraklanlardan.
Nadide Hayatlar
Çağan Irmak filmi aolan ve başrolün Demet kabağın oynadığı bu film yine bir kadın öyküsü. Film iz bıraktımı bu soruya evet diyemiyorum. Fazla klasik ancak keyifli bir filmdi özellikle de kış günü tekne ve denizde geçen o sahneler içimi ısıttı.
The Martian
Oscar adaykları açıklandıktan sonra geçtiğimiz hafta izledim. İnterstellar'dan sonra yine böylesi bir filmde Matt Damon'u izlemek keyif vericiydi.The Martian, Sinema salonunda değil evde izlediğim bir filmdi ona rağmen beni büyüledi ve iz bırakan filmler içinde yer almayı başardı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder