4 Ekim 2013 Cuma

Anish Kapoor İstanbuldaSakıp Sabancı Müzesi Herzaman kaliteli seçkilere ev sahipliği yapmıştır. 10 Eylül  tarihinde Anis Mapoor seçkileri Emirganda ki Muhteşem müzede sergilenmeye başladı.

Sergi, sanatçının mermer, kaymaktaşı gibi malzemelerle yapılan, çoğu daha önce sergilenmemiş taş eserlerine odaklanan ilk sergi olma özelliğini taşıyor. Gök Ayna ve Sarı seçkinin ünlü eserlerinden SSM  görebilirsiniz.
 Modern Heykel sanatının farklı yorumcularından Anish Kapoor'un dünyasının içine girdim. Düş dünyasına uzanıp Sanatçının ruhunda bütünleştiğiniz eserler oldukça sınırlıdır. Anish Kapoor un eserlerinde bunu derinden yaşıyorsunuz.

Psikoloji üzerinde de büyük tesirli bu eserler, eserin önünü geçtiğin anda ruhunla bedenini vakumlanmışçasına içine çekiyor. Seçkide Kaymak taşı üzerinde cam varmışçasına getirilen derinlikler ve geometrinin eşsiz uyumuna tanık oluyorsunuz.

Benden Şimdilik bu kadar 10 Ocak a kadar SSM sergilenmeye devam edecek Modern Sanatın eşsiz Temsilcisi Anish Kapoor görülmeye değer...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder